x
Psí pomoc
01.04.2019
Občas slýcháme, že se k sobě někteří lidé chovají, jako zvířata. Je to ale správné přirovnání?! Přinášíme vám příběh dvou psích brášků. Jeden z nich od narození nevidí. Jeho vidící bratr se stal jeho společníkem na plný úvazek. Tiše a klidně spolu putují životem. Kéž by se k sobě všichni lidé chovali alespoň tak, jako zvířata!
Porucha!
20.03.2019
Vážení uživatelé, FriendlyVox má v tuto chvíli potíže. Na odstranění problému intenzivně pracujeme. O obnovení provozu vás budeme neprodleně informovat. Omlouváme se, za nepříjemnosti.
Honza Jareš jede!!!
18.03.2019
Honza Jareš, nevidomý zpěvák a klavírista jede! Jeho písnička Doktor duší zvítězila ve včerejším kole hitparády Česká dvanáctka na Český rozhlas Dvojka. Gratulujeme!
Světový týden glaukomu
13.03.2019
Na nebezpečí onemocnění zeleným zákalem upozorňuje od 10. do 16. března 2019 Světový týden glaukomu. K osvětové akci se připojí řada nemocnic a očních ordinací. O zákeřné nemoci, která bývá nazývána „tichým zlodějem zraku“, tento týden získáte podrobné informace a na řadě míst si můžete nechat bezplatně změřit nitrooční tlak. Starejte se o své oči!
Nadace Agrofert
13.03.2019
O holdingu Agrofert se v novinách píše prakticky denně. Málo kdo ale ví, že existuje také Nadace Agrofert . Ta už řadu let pomáhá mnoha lidem, kteří pomoc potřebují. Jsme velmi rádi, že se Nadace Agrofert ztotožnila také myšlenkami a cíli, jejichž nositelem je Nadační fond FriendlyVox. Už třetím rokem je naším důležitým partnerem. Děkujeme!
Vodící pes
11.02.2019
Pes není zvíře, pes je přítel! Víte, co kromě vedení nevidomých ještě psí pomocníci umí? Najít prázdné místo v tramvaji a ukázat nevidomému, kam má dosednout. Projít stanicí až k nástupu a zabránit pádu do kolejiště. Bezpečně převést nevidomého přes cestu. Najít na nádraží nebo na poště okénko, kde se nevidomého někdo ujme.
TyfloCentum Pardubice v knihovně
11.02.2019
V Pardubicích se chystají na návštěvu místní knihovny, kde je pro osoby se zrakovým postižením připraven počítač ozvučený FriendlyVoxem. Podobnou návštěvu už mají za sebou v Blansku, Brně, Hradci Králové i jinde členové SONS. Spolupráce mezi knihovnami a slepeckými organizacemi je příkladná. Jsme moc rádi, že projekt FriendlyVox pro knihovny krásně žije vlastním životem…!
Google ve FriendlyVox
05.02.2019
Ozvučený portál FriendlyVox umožňuje zrakově postiženým uživatelům práci se službami internetu. Mimo jiné přináší také vyhledávač Google. Vše zdarma a snadno ovladatelné. Umíme ale všichni využít možností, které vyhledávač Google přináší? Přečte si přiložený článek. https://www.zive.cz/clanky/tipy-pro-google-umi-mnohem-vic-nez-jen-vyhledavat-zkuste-nektere-figle/sc-3-a-196992/default.aspx#part=1
Co je šedý zákal?
05.02.2019
Víte, co je šedý zákal? Projevuje se snížením kvality vidění. Vnímaný obraz doslova začne překrývat šedý závoj, který postupně může tmavnout a postižený tak může přestat i vidět. Jedná se o přirozený proces stárnutí oka, přesněji řečeno čočky. Čočka se začne zakalovat a tak propouští stále méně světla na sítnice, kde je vytvářen obraz. Nejčastěji se objevuje po 65 věku života. Udává se ale, že po 75. roce života je tímto onemocněním postiženo více než 75% populace.
Banky jen pro vidící?
30.01.2019
65% běžné populace v ČR využívá internetové bankovnictví. Mezi nevidomými je to pouhých 5%. Banky se domnívají, že je vše v pořádku. My si to nemyslíme a máme řešení. Víme jak a hledáme partnery pro připravený projekt. Co vy na to?!