x
Věrní uživatelé se vracejí!
23.04.2019
Naši věrní uživatelé jsou zpět. Ihned po obnovení provozu portálu pro nevidomé – FriendlyVox, se obnovila jeho návštěvnost. Pro řadu zrakově postižených lidí, je náš portál jedinou cestou k informacím a službám internetu. Je to pro nás velká radost, ale také velká zodpovědnost! Jsme moc rádi, že jste s nám!
FriendlyVox je zpět!!!
18.04.2019
Vážení přátelé, naši milí uživatelé! S radostí hlásíme, FriedlyVox je zpět! Stálo nás to mnoho bezesných nocí, ale Váš oblíbený portál, kde mají nevidomí přednost, je opět tady! Jak zjistíte, je malinko štíhlejší. Intenzivně ale pracujeme na tom, abychom jej rychle dostali do původní kondice. Držte nám palce!
Pomoc státu dál klesá!
10.04.2019
Pád pokračuje! Máme aktuální čísla za rok 2018. Trend, na který dlouho upozorňujeme se potvrzuje! Počet zrakově postižených lidí, kterým stát přispěl na pořízení speciálního počítač, je opět nižší. Dokonce nejnižší od roku 2012‼️ Celkový počet zrakově postižených osob přitom roste! Co si o tom myslíte? V čem vidíte příčinu takto zlého stavu? Napište nám.
Oprava pokračuje
01.04.2019
Vážení přátelé, milí uživatelé. Váš oblíbený portál, kde mají nevidomí přednost jménem FriendlyVox, je bohužel stále mimo provoz. Problém vznikl na straně prohlížeče Google Chrome. Na opravě intenzivně pracujeme. Podle posledních zpráv bychom měli být zpět v druhé polovině dubna. Za výpadek se moc omlouváme!
Psí pomoc
01.04.2019
Občas slýcháme, že se k sobě někteří lidé chovají, jako zvířata. Je to ale správné přirovnání?! Přinášíme vám příběh dvou psích brášků. Jeden z nich od narození nevidí. Jeho vidící bratr se stal jeho společníkem na plný úvazek. Tiše a klidně spolu putují životem. Kéž by se k sobě všichni lidé chovali alespoň tak, jako zvířata!
Porucha!
20.03.2019
Vážení uživatelé, FriendlyVox má v tuto chvíli potíže. Na odstranění problému intenzivně pracujeme. O obnovení provozu vás budeme neprodleně informovat. Omlouváme se, za nepříjemnosti.
Honza Jareš jede!!!
18.03.2019
Honza Jareš, nevidomý zpěvák a klavírista jede! Jeho písnička Doktor duší zvítězila ve včerejším kole hitparády Česká dvanáctka na Český rozhlas Dvojka. Gratulujeme!
Světový týden glaukomu
13.03.2019
Na nebezpečí onemocnění zeleným zákalem upozorňuje od 10. do 16. března 2019 Světový týden glaukomu. K osvětové akci se připojí řada nemocnic a očních ordinací. O zákeřné nemoci, která bývá nazývána „tichým zlodějem zraku“, tento týden získáte podrobné informace a na řadě míst si můžete nechat bezplatně změřit nitrooční tlak. Starejte se o své oči!
Nadace Agrofert
13.03.2019
O holdingu Agrofert se v novinách píše prakticky denně. Málo kdo ale ví, že existuje také Nadace Agrofert . Ta už řadu let pomáhá mnoha lidem, kteří pomoc potřebují. Jsme velmi rádi, že se Nadace Agrofert ztotožnila také myšlenkami a cíli, jejichž nositelem je Nadační fond FriendlyVox. Už třetím rokem je naším důležitým partnerem. Děkujeme!
Vodící pes
11.02.2019
Pes není zvíře, pes je přítel! Víte, co kromě vedení nevidomých ještě psí pomocníci umí? Najít prázdné místo v tramvaji a ukázat nevidomému, kam má dosednout. Projít stanicí až k nástupu a zabránit pádu do kolejiště. Bezpečně převést nevidomého přes cestu. Najít na nádraží nebo na poště okénko, kde se nevidomého někdo ujme.