x
Vyloučeni z všeobecné digitalizace
08.11.2019
Vidící lidé mohou řešit své záležitosti, se státní i místní správou, prostřednictvím internetu. Většina zrakově postižených však bohužel tuto možnost nemá. Ke službám se dostane jen velmi malá část z nich – tzv. „nevidomá elita“. Ostatní jsou z digitalizace státní správy prakticky vyloučeni. Co si o tom myslíte⁉️
Připravujeme opravy ve FriendlyVox
30.10.2019
Den je vždy hezčí, pokud jej začnete dobrou zprávou. A my tady jednu máme‼️ Přes velké finanční těžkosti, které v letošním roce máme, se nám podařilo zajistit čtvrt milionu, na nutné opravy FriendlyVox. 18.11. tedy zahajujeme práce. Budeme opravovat sekci YouTuve, Wikipedie, Novinky.cz, jízdní řády, Blesk.cz a zpřístupníme archiv denního tisku, pro všechny uživatele. To je dobrá zpráva, co říkáte?!
Plánovaná odstávka systému!
09.10.2019
Důležité upozornění! Dne 19.10.2019, od 5:30 do 9:00 bude mít FriendlyVox plánovanou odstávku. Omlouváme se, za případné nepříjemnosti.
Doktor duší
11.06.2019
Honza Jareš je nevidomý zpěvák a klavírista, ale především bezva kluk! Hlasujte prosím pro jeho písničku Doktor duší, která již 8x zvítězila v hitparádě Česká dvanáctka na Český rozhlas Dvojka. Svůj hlas mu můžete poslat prostřednictvím SMS ve tvaru HIT 6 na 9001103. Cena zprávy je 3 Kč, hlasovat lze do středy 12.6. Díky za vaši podporu.
Věrní uživatelé se vracejí!
23.04.2019
Naši věrní uživatelé jsou zpět. Ihned po obnovení provozu portálu pro nevidomé – FriendlyVox, se obnovila jeho návštěvnost. Pro řadu zrakově postižených lidí, je náš portál jedinou cestou k informacím a službám internetu. Je to pro nás velká radost, ale také velká zodpovědnost! Jsme moc rádi, že jste s nám!
FriendlyVox je zpět!!!
18.04.2019
Vážení přátelé, naši milí uživatelé! S radostí hlásíme, FriedlyVox je zpět! Stálo nás to mnoho bezesných nocí, ale Váš oblíbený portál, kde mají nevidomí přednost, je opět tady! Jak zjistíte, je malinko štíhlejší. Intenzivně ale pracujeme na tom, abychom jej rychle dostali do původní kondice. Držte nám palce!
Pomoc státu dál klesá!
10.04.2019
Pád pokračuje! Máme aktuální čísla za rok 2018. Trend, na který dlouho upozorňujeme se potvrzuje! Počet zrakově postižených lidí, kterým stát přispěl na pořízení speciálního počítač, je opět nižší. Dokonce nejnižší od roku 2012‼️ Celkový počet zrakově postižených osob přitom roste! Co si o tom myslíte? V čem vidíte příčinu takto zlého stavu? Napište nám.
Oprava pokračuje
01.04.2019
Vážení přátelé, milí uživatelé. Váš oblíbený portál, kde mají nevidomí přednost jménem FriendlyVox, je bohužel stále mimo provoz. Problém vznikl na straně prohlížeče Google Chrome. Na opravě intenzivně pracujeme. Podle posledních zpráv bychom měli být zpět v druhé polovině dubna. Za výpadek se moc omlouváme!
Psí pomoc
01.04.2019
Občas slýcháme, že se k sobě někteří lidé chovají, jako zvířata. Je to ale správné přirovnání?! Přinášíme vám příběh dvou psích brášků. Jeden z nich od narození nevidí. Jeho vidící bratr se stal jeho společníkem na plný úvazek. Tiše a klidně spolu putují životem. Kéž by se k sobě všichni lidé chovali alespoň tak, jako zvířata!
Porucha!
20.03.2019
Vážení uživatelé, FriendlyVox má v tuto chvíli potíže. Na odstranění problému intenzivně pracujeme. O obnovení provozu vás budeme neprodleně informovat. Omlouváme se, za nepříjemnosti.