x
Oprava přechodu na ChromeVox
06.01.2020
Většina z Vás si jistě všimla, ale pro pořádek informujeme. Těsně před svátky jsme nasadili opravu FriendlyVoxu. V rámci ní jsme pokrotili vzpurný ChromeVox, na který si řada uživatelů stěžovala. Pokud jste tak ještě neučinili, přeinstalujte svůj doplněk FriendlyVox.
Nová verze FriendlyVox
06.12.2019
Hurá! Upravená verze je na světě! Včera večer jsme nasadili novou verzi FriendlyVox, jak jsme slíbili. Aktualizujte svůj FriendlyVox. Opravili jsme jízdní řády, novinky.cz, zprovoznili archiv denního tisku Najdete další úpravy a vylepšení? Napište nám.
Na systému se pracuje!
18.11.2019
Je pondělí 18.11. a jak jsme slíbili, tak se stalo. Programátoři od rána pracují na opravách FriendlyVox! Práce jim jde pěkně od ruky, tak jim držte palce!
5. narozeniny FriendlyVox
18.11.2019
13. listopad je Mezinárodním dnem nevidomých. Je to ale také den, kdy v roce 2014 začal fungovat portál pro nevidomé, s názvem FriendlyVox. Za pět let náš portál využívalo a využívá mnoho zrakově postižených lidí v ČR i mimo ni. Děkujeme za důvěru.
Vyloučeni z všeobecné digitalizace
08.11.2019
Vidící lidé mohou řešit své záležitosti, se státní i místní správou, prostřednictvím internetu. Většina zrakově postižených však bohužel tuto možnost nemá. Ke službám se dostane jen velmi malá část z nich – tzv. „nevidomá elita“. Ostatní jsou z digitalizace státní správy prakticky vyloučeni. Co si o tom myslíte⁉️
Připravujeme opravy ve FriendlyVox
30.10.2019
Den je vždy hezčí, pokud jej začnete dobrou zprávou. A my tady jednu máme‼️ Přes velké finanční těžkosti, které v letošním roce máme, se nám podařilo zajistit čtvrt milionu, na nutné opravy FriendlyVox. 18.11. tedy zahajujeme práce. Budeme opravovat sekci YouTuve, Wikipedie, Novinky.cz, jízdní řády, Blesk.cz a zpřístupníme archiv denního tisku, pro všechny uživatele. To je dobrá zpráva, co říkáte?!
Plánovaná odstávka systému!
09.10.2019
Důležité upozornění! Dne 19.10.2019, od 5:30 do 9:00 bude mít FriendlyVox plánovanou odstávku. Omlouváme se, za případné nepříjemnosti.
Doktor duší
11.06.2019
Honza Jareš je nevidomý zpěvák a klavírista, ale především bezva kluk! Hlasujte prosím pro jeho písničku Doktor duší, která již 8x zvítězila v hitparádě Česká dvanáctka na Český rozhlas Dvojka. Svůj hlas mu můžete poslat prostřednictvím SMS ve tvaru HIT 6 na 9001103. Cena zprávy je 3 Kč, hlasovat lze do středy 12.6. Díky za vaši podporu.
Věrní uživatelé se vracejí!
23.04.2019
Naši věrní uživatelé jsou zpět. Ihned po obnovení provozu portálu pro nevidomé – FriendlyVox, se obnovila jeho návštěvnost. Pro řadu zrakově postižených lidí, je náš portál jedinou cestou k informacím a službám internetu. Je to pro nás velká radost, ale také velká zodpovědnost! Jsme moc rádi, že jste s nám!
FriendlyVox je zpět!!!
18.04.2019
Vážení přátelé, naši milí uživatelé! S radostí hlásíme, FriedlyVox je zpět! Stálo nás to mnoho bezesných nocí, ale Váš oblíbený portál, kde mají nevidomí přednost, je opět tady! Jak zjistíte, je malinko štíhlejší. Intenzivně ale pracujeme na tom, abychom jej rychle dostali do původní kondice. Držte nám palce!